Вчені підтвердили, що анемія пов’язана з ризиком розвитку хвороби Альцгеймера

Анемія, поширений стан у людей похилого віку, може збільшити ризик хвороби Альцгеймера та інших форм деменції. Нове дослідження показує, що високий рівень гемоглобіну в крові також може нести аналогічні ризики.

«З огляду на те, що близько 10% людей старше 65 років страждають на анемію, ці результати можуть мати важливі наслідки для розуміння деменції, особливо з огляду на те, що поширеність деменції, як очікується, збільшиться в 3 рази протягом наступних десятиліть», – сказав автор дослідження.

Дослідники вивчили 12 305 чоловіків і жінок, які не хворіли на деменцію на початку дослідження. Протягом наступних 12 років у 1520 з них розвинулася деменція, включаючи 1194, яким поставили діагноз хвороби Альцгеймера.

Дослідники виявили, що у людей з анемією ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера на 41% вище, і на 34% вища ймовірність розвитку будь-якого типу деменції, ніж у тих, у кого не було анемії. З 745 осіб з анемією у 128 розвинулася деменція.

Хвороба Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера

Люди з високим рівнем гемоглобіну також більш схильні до розвитку деменції. У тих, у кого був найвищий рівень гемоглобіну, ймовірність розвитку деменції була на 20 відсотків вища, ніж у тих, хто мав середній рівень гемоглобіну. Ризик гемоглобіну зберігається навіть після того, як дослідники врахували інші чинники, які можуть вплинути на ризик деменції, такі як куріння, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і вживання алкоголю.

деменція
Деменція

Інші дослідження припускають зв’язок між анемією і швидшим зниженням мислення і навичок пам’яті з віком, хоча результати дослідження були неоднозначними. Анемія також пов’язана з легкими когнітивними порушеннями, формою втрати пам’яті, яка може прогресувати до хвороби Альцгеймера. Всі, у кого проблеми з пам’яттю, повинні пройти тест на анемію, радять експерти.

Невідомо, чи може своєчасне лікування анемії допомогти запобігти виникненню деменції. Але анемія часто легко піддається лікуванню, і лікування може полегшити такі симптоми, як втома, запаморочення і задишка.

Поделитесь этой статьей

Сейчас читают

Коронавирус у Дональда Трампа

Моноклональные антитела: все об экспериментальном лечении Дональда Трампа

В бюллетене, разосланном для прессы, Шон Конли, врач Белого дома, подробно рассказал о различных лекарствах, прописанных президенту США Дональду Трампу для борьбы с Covid-19.
Элизабет и ее брат

Мама девочки, умершей от коронавируса, призывает носить маски

После смерти ее 12-летней дочери от коронавируса, женщина из Флориды призывает людей носить маски и «найти любовь и сострадание друг к другу».
Мигрень

Продукты, которые могут вызвать головную боль

Многие вещи могут вызвать приступ мигрени, в том числе то, что мы едим и пьем. Ниже список продуктов, которые могут поспособствовать появлению головной боли.
Карантин продлевают

На карантине до нового года: Кабмин продил сроки адаптивного карантина

Кабмин продлил адаптивный карантин, правда с некоторыми изменениями. Подробности читайте далее.
Приводим в норму артериальное давление

Топ способов, как привести давление в норму без лекарств

Высокое кровяное давление - тихий убийца, который может нанести вред всему телу, оставаясь при этом совершенно незамеченным.

Последние новости